Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Adaugare al doilea administrator la un SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Adaugare al doilea administrator la un SRL

Buna ziua ,
Ma intereseaza ce pot face pt a adauga un al doilea administrator la firma mea. Am sunat la ONRC si am intrat si pe site-ul lor si am vazut ca tb specimen semnatura, act constitutiv modificat, declaratie a noului administrator si o cerere a lor.
Intrebarile mele sunt :
- Cum tb sa sune declaratia ?
- Actul constitutiv il pot reface si adauga pe langa administratorul vechi pe cel nou sau m trebuie sa scriu ceva in plus in el cum ca este reactualizat?
Este neaparata nevoie de notar la actul constitutiv si declaratie ?
Am vazut azi pe site-ul ONRC noile texe ale Monitorului Oficial , nu stiu dc sunt corecte sau nu : 100lei /pg ?
cosmopolitan a scris:

Buna ziua ,
Ma intereseaza ce pot face pt a adauga un al doilea administrator la firma mea. Am sunat la ONRC si am intrat si pe site-ul lor si am vazut ca tb specimen semnatura, act constitutiv modificat, declaratie a noului administrator si o cerere a lor.
Intrebarile mele sunt :
- Cum tb sa sune declaratia ?
- Actul constitutiv il pot reface si adauga pe langa administratorul vechi pe cel nou sau m trebuie sa scriu ceva in plus in el cum ca este reactualizat?
Este neaparata nevoie de notar la actul constitutiv si declaratie ?
Am vazut azi pe site-ul ONRC noile texe ale Monitorului Oficial , nu stiu dc sunt corecte sau nu : 100lei /pg ?

PS Am uitat, stiu ca tb si AGA. :)
Aveti pe site onrc si modelul de declaratie
[ link extern ]

specimeul de semnatura se poate da in fata unui notar sau direct la reg. com.
declaratia si actul constitutiv pot fi atestate de avocat (puteti pune titlul actului - act constitutiv actulaizat la data de ...).

:offtopic: cand aveti ceva de adaugat editati primul post nu adaugati un altul.
romascanu a scris:

Aveti pe site onrc si modelul de declaratie
[ link extern ]

specimeul de semnatura se poate da in fata unui notar sau direct la reg. com.
declaratia si actul constitutiv pot fi atestate de avocat (puteti pune titlul actului - act constitutiv actulaizat la data de ...).

:offtopic: cand aveti ceva de adaugat editati primul post nu adaugati un altul.

Multumesc mult pt ajutor.
Stiti cumva dc tb neaparat actul constitutiv sa fie atestat de avocat? Am vazut pe alte forumuri ca se poate face doar cu semnaturile asociatilor.
Nu trebuie atestat.
Andreea Lisievici a scris:

Nu trebuie atestat.

Multumesc mult mult de tot pt ajutor. :D