Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale adaugare coduri caen la statut
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

adaugare coduri caen la statut

Hristos a inviat !
Va rog sa-mi spuneti si mie daca o soc. doreste sa isi adauge in statutul societatii coduri pe care nu le are, am inteles ca se face o hotarare a asociatilor + contorul de de cuvinte se depune la ORC, trebuie si act aditional la statut cu incheiere de data certa sau este suficienta hotararea sub semnatura privata?
se poate si Hotarare AGA sub semnatura privata
nu uitati de act constitutiv actualizat
Va multumesc pentruraspuns!
La ce va referiti cand spuneti act constitutiv actualizat? un nou act care sa contina si codurile care se introduc sau la actualizarea conf. Caen rev 2?
:">
Un nou act constitutiv cu toate actualizarile la zi
Orice modificare a actului constitutiv al unitatii se face in baza unui act aditional. Si in acest caz ne aflam in prezenta unei modificari a obiectului de activitate , in sensul completarii lui , fapt care impune intocmirea unui act aditional de completare a obiectului de activitate, pe langa hotarare binenteles.
Orice modificare a actului constitutiv al unitatii se face in baza unui act aditional.

Nu imi displace sa fiu contrazis dar argumenteaza afirmatia conform legii !

Eu am afirmat ca este deajuns hotararea AGA semnata de catre toti asociatii si o sustin .

Pentru daniela mai adaug ca ar mai trebui si declaratia pe proprie raspundere in conformitate cu legea 359/2004 pentru ca presupun ca acele coduri CAEN nu le introduce degeaba in actul constitutiv , ci doreste sa le si autorizeze( model 2 sau 3 in functie de situatie )