Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... autorizarea executarii lucrarilor de constructie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

autorizarea executarii lucrarilor de constructie

Buna ziua,detin un teren ( lat 5mp,lung 40mp) cu o casa din paianta demolabila tip vagon si lipita de cea a vecinului.Intentionez sa o daram si sa construiesc in spatele curtii , pentru a castiga in fata o mica gradina, ci nu in spate,insa cu aceasta lege nu pot decat 1m latime .Ce pot sa fac in asemenea conditii,nu exista totusi o lege in care sa-mi permita intre vecini o jumatate de metru?
Doar cu accept notarial al vecinului fata de care vreti distanta micsorata.Este cea mai sigura cale de a nu risca sa fiti demolat.