Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... muzica tare
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

muzica tare

sotiei mele ii place sa dea muzica tare, dar imi cam vin vecinii la usa. exista un interval orar in care pot da muzica mai tare?
Traiul in comun ,la bloc obliga la respectarea unor reguli si dispozitii legale
Ceea ce dvs apreciati ,muzica la nivele maxime deranjeaza alti proprietari
Programul normal de asigurare liniste este 08-14,16-22
Chiar si daca in intervalul permis se realizeaza activitati care au ca si efect zgomote/muzica ,peste limitele decente,exista posibilitatea sa determinati vecinii sa va faca plangeri
Recomandati sotiei castile.
ok, am inteles imi fac plangeri, au venit deja de 2 ori politistii la mine la usa, dar eu vreau sa ascult muzica mai tare in continuare, deci ?
Va trebui sa intelegeti ca intr-un spatiu unde locuiesc mai multi locatari,legile
trebuiesc respectate.
Deci, s-ar putea ca a treia oara cand or sa vina politistii, daca vor constata ca cele reclamate de vecini se confirma, veti primi amenda pentru tulburarea linistii publice.
La noi in bloc s-a intamplat ca diversi vecini, deranjati de o petrecere care nu se mai termina, pe la ora 1 noaptea au sunat la politie, iar proprietarul apartamentului a fost amendat cu 1000 de lei.