Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... state de plata si fluturasi de salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

state de plata si fluturasi de salariu

daca nu am intrat in posesia lor de 3 luni care e temeiul legal de a le primi avind in vedere ca angajatorul e rau intentionat sau ascunde adevaratele plati catre salariati iar contributiile la stat sunt altele decit cele reale banui
Buna ziua,
Baza legala este codul muncii care spune:
Art. 161. - (1) Salariul se plateste in bani cel putin o data pe luna, la data stabilita in contractul individual de munca, in contractul colectiv de munca aplicabil sau in regulamentul intern, dupa caz.
Faceti o sesizare la ITM.
avind in vedere ca sediul firmei e in alta localitate ma pot adresa si celei din teritoriu multummesc cu respect