Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... state de plata si fluturasi de salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

state de plata si fluturasi de salariu

daca nu am intrat in posesia lor de 3 luni care e temeiul legal de a le primi avind in vedere ca angajatorul e rau intentionat sau ascunde adevaratela plati catre salariati iar contributiile la stat sunt altele decit cele reale cred.
Salariul va este platit pe card? daca da, atunci angajatorul are dovada virarii salariului dvs in contul dvs bancar(cardul de salarii).
Altminteri, daca nu semnati pentru primirea salariului,atunci puteti oricand sustine ca nici nu l-ati primit( angajatorul neavand nicio davada ca v-a platit salariul)