avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratia 392
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratia 392

sunt PFA instructor auto daca am fost anul trecut cu norma de venit si de anul asta sunt cu venit real,estimat si regularizare trebuie sa depun declaratia 392b?
parca era ca numai cei cu venit intre 10000 si 35000 de euro nefiind platitor de TVA?
Ultima modificare: Marți, 22 Februarie 2011
adibocu, utilizator
Cel mai recent răspuns: Popa Adrian , Contabil 15:31, 23 Februarie 2011
Pentru 2010, 392B de depune de catre persoanele impozabile neinregistrate in scopuri tva cu cifra de afaceri inferioara a 35.000 euro.
Deci intre 0 si 35.000 euro.
va multumesc
o zi buna
Din pacate in lege nu se prevede nici o exceptie de la depunere, mai mult in programul de la finante 392 scrie mare ca se depune si pe 0.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

D 392 b ContSters160319 ContSters160319 Va rog frumos sa-mi comunicati daca un PFA cu activitate comerciala de prestari servicii, cu plata impozitului pe venit in sistem real si ne platitor de TVA, ... (vezi toată discuția)
Declaratii 2010 pfa norma de venit neplatitor de tva Marius_MX Marius_MX Salut, Pentru un PFA cu norma de venit neplatitor de tva. Fac doar facturi externe. Trebuie sa depun declaratii pentru anul 2010? Daca da ce trebuie sa depun ... (vezi toată discuția)
Declaratii pfa stina_adi stina_adi am auzit ca in afara de dec 200 si 220 pe 2012 ar mai trebui depusa si o dec 392 a sau b, nu sunt sigur. Ma poate lamuri cineva, eu nu sunt platitor de tva iar ... (vezi toată discuția)