Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratia 392
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratia 392

sunt PFA instructor auto daca am fost anul trecut cu norma de venit si de anul asta sunt cu venit real,estimat si regularizare trebuie sa depun declaratia 392b?
parca era ca numai cei cu venit intre 10000 si 35000 de euro nefiind platitor de TVA?
adibocu, utilizator
Pentru 2010, 392B de depune de catre persoanele impozabile neinregistrate in scopuri tva cu cifra de afaceri inferioara a 35.000 euro.
Deci intre 0 si 35.000 euro.
va multumesc
o zi buna
Din pacate in lege nu se prevede nici o exceptie de la depunere, mai mult in programul de la finante 392 scrie mare ca se depune si pe 0.