Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale diriginte de santier
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

diriginte de santier

Stie cineva in ce lege se mentioneaza ca beneficiarul unei constructii este obligat sa aiba un diriginte de santier? Multumesc.
Am gasit aici atributiile dirigintelui de santier [ link extern ] .
Rugamintea mea este daca exista vreun act normativ in care sunt mentionate atributiile dirigintelui de santier si daca da, care este acesta.
Multumesc
liliann, utilizator
Cele mai multe din atributiile Dirigintelui de Santier sunt prevazute in Ordinul ministrului dezvoltarii regionale si turismului pentru aprobarea procedurii de autorizare a dirigintilor de santier nr. 1496 din Monitorul Oficial 458 / 30 iunie 2011 la articolul 44 unde se specifica care sunt obligatiile si raspunderile acestora.
Remuneratia dirigintilor este proportionala cu valoarea investitei? Unde este reglementat acest lucru? Sau cum se stabileste / reglementeaza aceasta remuneratie?

Multumesc anticipat!