Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general aceeasi probl cu decont cheltuieli
Discuție deschisă în Contabilitate în general

aceeasi probl cu decont cheltuieli

Buna ziua,
din nou aceeasi problema s-a cumparat niste produse cu factura si bon fiscal, o parte din produse s-au returnat inapoi la furnizor pentru care s-a facut factura storno si am primit banii inapoi.
Intrebarea mea este pentru suma restituita nu trebuia sa imi faca un bon pe minus s-au sa tai eu o chitanta cum ca am primit banii inapoi? si alta intrebare cum prind cele doua facturi pe decont daca diferenta dintre ele este mai mica decat bonul?

depinde cum va intelegeti cu ei,daca mai aveti sold creditor la furnizorul respectiv il diminuati cu suma achitata in plus,daca nu il puteti conta in 409 pentru diferenta achitata in plus,ar trebui sa va restituie banii,sau mai cumparati ceva in compensare de la ei.