Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... program fonduri europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

program fonduri europene

inentionez sa accesez un credit neambursabil din fonduri europene de investitii,daca intocmesc o firma starter la care ma incadrez se poate sa aprobe creditul daca am un credit de nevoi personale in delurare si din pacate am restenta fiind consemnat in biroul de credit?
Daca e vorba doar de fonduri europene, atunci nu are legatura. Verificarile in biroul de credit se fac doar atunci cand solicitati un credit de la o institutie bancara sau nebancara. Mai mult, interogarile nu se pot face fara acordul dvs., deoarece lipsa acestui acord ar constitui o prelucrare neautorizata a datelor dvs. personale.

Deseori insa atunci cand accesati fonduri nerambursabile (europene sau guvernamentale) devine necesar sa solicitati si un credit de la o banca pentru completare. In acest din urma caz este destul de probabil ca ati intampina dificultati sau refuzuri. Lipsa creditului ar atrage atunci dupa sine si imposibilitatea de a beneficia de fondurile nerambursabile.