Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozit mai multe locuinte
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozit mai multe locuinte

eu si sotia detinem 4 apartamente de bloc achizitionate in 1983, 1998 (actualmente inchiriat), 2004 si 2007. Cum se calculeaza impozitul tinand cont de faptul ca detinem fiecare 50% din fiecare proprietate, pana la 1 iulie 2010 si dupa aceasta data?
Nu conteaza cota de detinere, prima se impoziteaza normal, a doua +65 %, a treia +150% si a patra +300%.