avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 320 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozit mai multe locuinte
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozit mai multe locuinte

eu si sotia detinem 4 apartamente de bloc achizitionate in 1983, 1998 (actualmente inchiriat), 2004 si 2007. Cum se calculeaza impozitul tinand cont de faptul ca detinem fiecare 50% din fiecare proprietate, pana la 1 iulie 2010 si dupa aceasta data?
Cel mai recent răspuns: ContSters178043 , utilizator 16:42, 28 Februarie 2011
Nu conteaza cota de detinere, prima se impoziteaza normal, a doua +65 %, a treia +150% si a patra +300%.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozit pe a doua locuinta sfinxul35 sfinxul35 Detin in proprietate un apartament pe numele meu dinainte de casatorie, in timpul casatoriei am cumparat o garsoniera pe numele sotiei , amandoi avem adresa de ... (vezi toată discuția)
Impozitarea celui de-al doilea imobil, de cand si ce procentaj? mihneaandrei mihneaandrei Datorita unei greseli de impozitare la cel de-al doilea imobil detinut, s-a incasat in fiecare an cuantumul impozitului ca pentru un singur imobil. Am fost ... (vezi toată discuția)
Impozit pe a doua clãdire mateisti mateisti În 2007 am moștenit de la părinți 3/4 parte dintr o clădire unde locuiesc acum. Am mai moștenit tot în 2007 încă 3/4 parte dintr o alta ... (vezi toată discuția)