Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... PFA traducator autorizat
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

PFA traducator autorizat

Ce impozite trebuie platite la casa de pensie in cazul in care sunt traducator autorixat PFA fara cim ? ce alte cotizatii ar trebui platite ?
Minimul care trebuie platit este 222 lei lunar. Se incheie un contract cu casa de pensii, unde se specifica valoarea sumei de impozitat ( cu 31,3% pentru PFA). Dar cum nu este "productiv" daca ai incasari mai mari, plus ca nu stii dinainte ce incasari poti avea (poate nici nu ai o anumita peioada), se declara o suma minima, dar indiferent cit de mica este, minimul ce trebuie platit este 222 lei.