Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intrebare de nota 10
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intrebare de nota 10

Cum se obtine sporul pentru conditii deosebite conform Legii 155/2010 Art.35 Lit.b ?/////cei de la I.T.M.nu stiu cum sa intocmeasca avizul.nr.de tel.la care am apelat este 0254216157.:sorry:
Este posibil sa nu stie , intrucat HG nr.261 din 22 februarie 2001 privind criteriile şi metodologia de încadrare a locurilor de muncă în condiţii deosebite a fost abrogata de H.G. nr.246/2007 privind metodologia de reînnoire a avizelor de încadrare a locurilor de muncă în condiţii deosebite , cu modificarile si completarile ulterioare.

HG nr.246/2007 prevede numai procedura de reinnoire a avizleor , nu si procedura de acordare a avizului.