avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 508 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intrebare de nota 10
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intrebare de nota 10

Cum se obtine sporul pentru conditii deosebite conform Legii 155/2010 Art.35 Lit.b ?/////cei de la I.T.M.nu stiu cum sa intocmeasca avizul.nr.de tel.la care am apelat este 0254216157.:sorry:
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:31, 26 Februarie 2011
Este posibil sa nu stie , intrucat HG nr.261 din 22 februarie 2001 privind criteriile şi metodologia de încadrare a locurilor de muncă în condiţii deosebite a fost abrogata de H.G. nr.246/2007 privind metodologia de reînnoire a avizelor de încadrare a locurilor de muncă în condiţii deosebite , cu modificarile si completarile ulterioare.

HG nr.246/2007 prevede numai procedura de reinnoire a avizleor , nu si procedura de acordare a avizului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Astept un raspuns concret dodorel62 dodorel62 Am lucrat ca inginer conducator formatie de lucru pe circuit de carbune avand schimb din anul 1992 si pana in anul 2007,dupa care am trecut ca inginer la ... (vezi toată discuția)
inginer agronom ContSters72755 ContSters72755 As dori sa-mi indicati, va rog legea sau ordonanta unde pot gasi tabelul de incadrare al gradelor pentru functia de inginer agronom. Imi este necesara aceasta ... (vezi toată discuția)
L 31 / 1991 ghcar ghcar mai este in vigoare aceasta lege ? (vezi toată discuția)