avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 385 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... impozit pt. flotant?
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

impozit pt. flotant?

exista o taxa ce se plateste anual sau trimestrial de catre cel ce are pe cineva in apartament cu viza de flotant?
Cel mai recent răspuns: PFA IORGA A VASILE , Consultant credite si finantari 12:43, 3 Martie 2011
nu
DA, daca are contract de inchiriere inregistrat la administratia financiara.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tot ce trebuie sa stiu despre contractul de inchiriere imobil pt chirias(platit de societatea la care lucreaza) kostasko kostasko Vreau sa fac un contract de inchiriere al imobilului cu chiriasul,dar pe firma la care lucreaza, va rog sa-mi spuneti: -ce trebuie facut in primul rand -ce ... (vezi toată discuția)
Rezidenta kriss2304 kriss2304 Buna seara! As dori sa aflu pasii pentru a fi in legalitate privind inchirierea unui apartament. Nu locuiesc in judetul natal si as dori sa inchiriez un ... (vezi toată discuția)
Viza de flotant ContSters94625 ContSters94625 stiti cumva ce acte am nevoie pentru viza de flotant in Bucuresti? este necesara prezenta proprietarului la sectia de politie sau pot sa duc contractul de ... (vezi toată discuția)