Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Citatie neinmanata - ce se intampla in caz de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Citatie neinmanata - ce se intampla in caz de neprezentare?

X este chemat in istanta civil-c10 in calitate de intimat in proces cu i.p.j in calitate de petent pentruFond-reexaminarea sanctiunii contra ventionale .In caz de ne prezentare ce se poate intinpla ce lege se aplica adresa este expirata CIT nu afost inminata .Va multumesc
In situatia in care nu mai este de actualitate adresa la care a fost consemnata contraventia,legal intimatul are obligatia sa informeze instanta despre schimbarea domiciliului,asfel incat sa se poata desfasura procedura legala de citare
Daca la primul termen de judecata,se constatata ca citatia nu a fost predata titularului ca urmare a faptului ca acesta nu mai are domiciliul la locul citat ,se dispune amanarea judecatii si citarea partii la noua adresa
goe_07, utilizator
Lipsa de procedura cu intimatul X.
Se va repeta procedura de citare.