Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozit pe a doua proprietate
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozit pe a doua proprietate

As vrea sa stiu daca a doua proprietate (apartament de 2 camere situat intr-un bloc de locuinte) care este cabinet medical (prin schimbare de destinatie-legal) se impoziteaza suplimentar fata de prima proprietate care este locuinta.
A cui este fiecare proprietate ?? Daca este a dvs., se impoziteaza majorat.
Ambele sunt proprietatea mea.
Multumesc.