avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 200 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozit pe a doua proprietate
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozit pe a doua proprietate

As vrea sa stiu daca a doua proprietate (apartament de 2 camere situat intr-un bloc de locuinte) care este cabinet medical (prin schimbare de destinatie-legal) se impoziteaza suplimentar fata de prima proprietate care este locuinta.
Cel mai recent răspuns: dan2203 , utilizator 16:30, 28 Februarie 2011
A cui este fiecare proprietate ?? Daca este a dvs., se impoziteaza majorat.
Ambele sunt proprietatea mea.
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Destinatie spatiu sediu social activitate birou eugen82 eugen82 vreau sa inregistrez sediul social pe o camera intr-un apartament de bloc firma are activitate birou ( consultanta , munca la calculator, fara angajati si ... (vezi toată discuția)
Avocatii sint nevoiti sa ceara acordul vecinilor? eugen82 eugen82 Va rog o lamurire, ma adresez in special acelora dintre dvs. care sinteti presedinti de bloc, administratori , dar nu neaparat. A venit vreodata vreun avocat ... (vezi toată discuția)
Refuzul vecinilor acord cabinet violetamunteanu00 violetamunteanu00 Am cumparat un apartament la parterul unui bloc pentru a infiinta un cabinet stomatologic,am izolat peretii comuni ,dar 2 dintre vecinii directi refuza sa-mi ... (vezi toată discuția)