Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cod penal intrat in monitorul
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cod penal intrat in monitorul

buna seara! as vrea sa stiu daca codul penal care va intra in vigoare incepand cu sepembrie 2008 a intrat in monitorul oficial? este adevarat ca a intrat in monitorul oficial?credeti ca va intra in vigoare incepand cu septembrie 2008 sau va fi amanat din nou? cu multumiri, diana ionita.astept raspunsuri.
Cum adica daca "a intrat in monitorul oficial"? Va referiti probabil la publicare in MO, care a avut loc acum foarte mult timp, dar nu vad relevanta. Un act normativ intra in vigoare la 3 zile dupa publicare sau la data indicata in textul sau, aici fiind vorba de septembrie 2008 dupa amanari.
si credeti ca sunt sanse de a nu fi amanat ?
Bineinteles ca exista, numai certitudini nu sunt in aceasta materie.
da.... sa speram ca nu va fi amanat!!!!din cate mi-au spus cunostintele mele :-? ei cred ca nu vor fi amanat acum sa vedem . multumesc de raspuns
dar ma gandeam daca a fost publicat in MO numai poate fi amanat :) cred :D