Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... durata procesului de divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

durata procesului de divort

Cat ar putea dura procesul de divort,tinand cont ca avem un copil de 1 an si 3 luni,dar nu avem nimica de inpatit(casa masina sau alte bunuri cumparate in timpul cazniciei)deoarece el locueste cu parinti lui,iar eu si copilul cu parinti mei,(care ma si ajuta cu cresterea copilului)

Cateva luni ,un an in functie de mai multi factori;depinde cat este judecatoria de aglomerata cu dosare si depinde daca cealalta parte este de acord sau nu...etc