Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... durata procesului de divort
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

durata procesului de divort

Cat ar putea dura procesul de divort,tinand cont ca avem un copil de 1 an si 3 luni,dar nu avem nimica de inpatit(casa masina sau alte bunuri cumparate in timpul cazniciei)deoarece el locueste cu parinti lui,iar eu si copilul cu parinti mei,(care ma si ajuta cu cresterea copilului)
Depinde.
Daca va intelegeti asupra tuturor aspectelor (inclusiv incredintarea minorului) se poate termina si la prima infatisare.
Daca aveti de gand sa spalati niste rufe prin instanta poate sa v-apuce si sezonul toamna-iarna...viitoare.

Nu se poate raspunde concret la o astfel de intrebare in lipsa oricarei informatii