Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... procura
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

procura

o procura trimisa prin fax dintr-un oras din italia in altul este valabila la fel ca originalul ? Cu procura trimisa prin fax pot sa ma duc in romania sa o traduc si legalizez pentru a face un pasaport la un minor de 6 ani sa il aduc in italia?

va multumesc
aveti nevoie de original, sa v-o trimita prin posta/curier/atlasib/
Pentru intocmirea pasaportului procura trebuie in original si intocmita la Ambasada sau Consulat.