avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 431 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... fisa medicala falsa pentru permis auto
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

fisa medicala falsa pentru permis auto

o persoana a fost citata in instanta ca invinuit pentru fisa medicala falsa pentru permis de conducere, acuzatie adusa conform articol 291 din cod penal.

persoana in cauza a depus la dosarul instructorului auto fisa medicala cu toate stampilele.

ce se poate face in acest caz?
Cel mai recent răspuns: ContSters191851 , utilizator 16:54, 3 Martie 2011
daca fisa medicala este confirmata de medicii care si-au pus stampila sunt sanse de reusita. interesant este cine a facut plangerea

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Invinuit - fisa medicala falsa ContSters196802 ContSters196802 buna seara am primit si eu o citatie de la parchet ca INVINUIT pentru articolul 291 din C.P .m-am informat si mi sa spus ca ar fi vb despre o fisa medicala ... (vezi toată discuția)
Permis auto. uz de fals cris7821 cris7821 Am primit si eu o citatie asemanatoare, tot art.291, pentru care sunt citata pe 12.01.2012.Poate sa-mi spuna cineva ce inseamna sa declari adevarul?Adica pur ... (vezi toată discuția)
Articol 291 c.p. florisandu2003 florisandu2003 Am primit o citatie in calitate de invinuit in conformitate cu prevederile articolului 291 din C.P. Nu stiu ce inseamna asta, nestiindu-ma in culpa cu nimic. ... (vezi toată discuția)