Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... RASPUNS MINISTERUL MUNCII SALARIU MINIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

RASPUNS MINISTERUL MUNCII SALARIU MINIM

Buna ziua,
Am postat la documente utile raspunsul Ministerului Muncii referitor la salariu minim pe economie. Va rog, ce salariu aplic? Interpretare...?
Multumesc anticipat!
Un raspuns dat la modul general ...Salariul minim este 670 lei , iar coeficientii de ierarhizare se pot lua din CCM la nivel de ramura de activitate, intrucat Ministerul Muncii sustine ca nu mai avem CCMN.

P.S.
Raspunsul postat este dat de Inspectia Muncii si nu de catre Ministerul Muncii.
Corect de Inspectia Muncii.
utc a scris:

Corect de Inspectia Muncii.

Interesant cat de secreta este denuntarea unui document de interes public si ce interese ascunde acest secret!!
Este atat de secret cat a fost de secreta si publicarea celor ce l-au semnat.
rosu gheorghe, utilizator
Secret este doar documentul nu si cine a denuntat CCMN ... de altfel , toata aceasta harababura s-a creat datorita vidului legislativ referitor la modul si efectele denuntarii unui c.c.m.
freeelis a scris:

Secret este doar documentul nu si cine a denuntat CCMN ... de altfel , toata aceasta harababura s-a creat datorita vidului legislativ referitor la modul si efectele denuntarii unui c.c.m.

Da, documentul :rtfm:,pentru ca acolo banuiesc ca ar sta scris: cine l-a denuntat, calitatea aceluia fata de contractul denuntat si motivarea in drept.
Probabil ca le lipseste ceva din toate astea.
rosu gheorghe, utilizator