Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Concediu de odihna

functionarul public poate beneficia de concediu de odihna integral in cazul in care acesta a fost internat mai multe luni in spital? Care este baza legala care reglementeaza concediul de odihna pentru functionarii publici?
HG 250/1992
proportional cu perioada lucrata
21/12= 1,75x8luni=14 zile de CO