Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amanare termen judecata?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amanare termen judecata?

Am si eu o intreabre:
Cum procedez pentru a obtine o amnare dac nu ma pot prezenta la termen?Cer termen pt a consulta dosarul sau pentru a angaja aparator dar... cum procedez dac nu sunt in localitate in ziua respectiva?Unde depun cererea cadn?
Multumesc
Daca e la prima infatisare si nu va prezentati se amana sigur,urmand sa primiti o citatie pentru prezentarea la proces la o noua data stabilita.