avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amanare termen judecata?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amanare termen judecata?

Am si eu o intreabre:
Cum procedez pentru a obtine o amnare dac nu ma pot prezenta la termen?Cer termen pt a consulta dosarul sau pentru a angaja aparator dar... cum procedez dac nu sunt in localitate in ziua respectiva?Unde depun cererea cadn?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: rares85 , utilizator 22:48, 4 Martie 2011
Daca e la prima infatisare si nu va prezentati se amana sigur,urmand sa primiti o citatie pentru prezentarea la proces la o noua data stabilita.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Citatie judecatorie helpdr helpdr buna dimineata, v-as ruga sa ma ajutati cu un raspuns : intr-un proces civil am primit o citatie de la judecatorie emisa pe data de 11 mai pentru 28 octombrie ... (vezi toată discuția)
Divort elenamaria89 elenamaria89 in calitate de parat cum pot sa amana procesul de divort?si daca nu ma prezint se judeca imediat sau se amana?in cat timp primesc citatia acasa de la ... (vezi toată discuția)
Lamurire!!!!! Giordana Giordana In calitate de parat intr-un dosar civil(fond pretentii) as putea cere studierea dosarului in cauza?Daca da,ce pasi ar trebuii urmati?Mentionez ca mai am 3 ... (vezi toată discuția)