Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general masina - bulgaria
Discuție deschisă în Contabilitate în general

masina - bulgaria

buna , va rog sa ma lamuriti cu urmat. problema :
am cumparat in 2008 , pe firma ,o masina din Germania (import , nu am platit tva ) ex : 10.000 euro fara tva .
acum doresc sa o vand in Bulgaria (export) .
La ce pret trebuie sa o vand ? (tinand cont de tva ,amortizare a.i. sa am costurile (taxele) cele mai mici .
va rog sa-mi explicati babeste cum ati ajuns la pret.
multumesc
cicidaniela, utilizator
pt a calcula un pret minim trebuie sa spuneti exact data achizitiei masinii + durata de amortizare (48 sau 60 luni)