avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 145 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general masina - bulgaria
Discuție deschisă în Contabilitate în general

masina - bulgaria

buna , va rog sa ma lamuriti cu urmat. problema :
am cumparat in 2008 , pe firma ,o masina din Germania (import , nu am platit tva ) ex : 10.000 euro fara tva .
acum doresc sa o vand in Bulgaria (export) .
La ce pret trebuie sa o vand ? (tinand cont de tva ,amortizare a.i. sa am costurile (taxele) cele mai mici .
va rog sa-mi explicati babeste cum ati ajuns la pret.
multumesc
Ultima modificare: Sâmbătă, 5 Martie 2011
cicidaniela, utilizator
Cel mai recent răspuns: Stefania Paraschiva , Contabil 03:02, 18 Martie 2011
pt a calcula un pret minim trebuie sa spuneti exact data achizitiei masinii + durata de amortizare (48 sau 60 luni)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Achizitie autotractor germania adrlani adrlani Buna ziua, am o societate care este plătitoare de TVA și urmează sa primesc certificatul pentru Registrul operatorilor ... (vezi toată discuția)
Ce acte trebuiesc intocmite in cadrul intrep.individuala? MOCANU DOINA MOCANU DOINA Buna ziua. Va rog sa ma indrumati, ce declaratii se depun in cazul in care infiintez o Intrep.individuala cu obiectul, ... vanzare de autoturisme aduse din ... (vezi toată discuția)
Exista posibilitatea de a deduce tva-ul? RemusR09 RemusR09 Buna ziua! Pentru PFA in sistem real in domemiul IT, cu cod TVA intracomunitar, doresc sa achizitionez o masina de 30k EUR brut din Germania. Exista ... (vezi toată discuția)