Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Revocare act administrativ
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Revocare act administrativ

Buna ziua,

Pot cere in justitie revocarea unui act emis de catre OPC Bucuresti ca raspuns la o petite (prin care reclam un operator de telefonie mobila) daca in aceasta este scris gresit numarul de telefon (desi in petite era scris corect)?

Multumesc!
Da, puteti.
Multumesc pentru raspunsul promt, le-am solicitat celor de la OPC revocarea insa au spus ca nu pot revoca actul pentru asemenea motiv.
kzoom4, utilizator