Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... modificarea denumirii si formei juridice a unui club ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

modificarea denumirii si formei juridice a unui club sportiv nonprofit

Buna ziua.
In anul 2005 am infiintat un club portiv nonprofit.Doresc sa-i schimb denumirea ASTFEL; club..(numele )fitness & beauty center (coafor, manichiura, pedichiura, cosmetica, masaj, tratamente corporale, reflexioterapie, jacuzzi, sauna, solar, fitness, aerobic, gimnastica medicala, pre-post natal, dans, acupunctura )Unde trebuie sa mentionez aceste schimbari, avand in vedere ca, si codul caen se va modifica? Tot la Registrul Sportiv / A.N.S.? Sau la Of.Reg..Com?CARE VA FI NOUL COD CAEN?Ce acte depunse, si unde?:)

Va multumesc!
Modificarea actului constitutiv sau a statutului asociaţiei se face prin înscrierea modificării în Registrul asociaţiilor şi fundaţiilor aflat la grefa judecătoriei în a cărei circumscripţie teritorială îşi are sediul asociaţia.
Cererea de înscriere a modificarilor asociaţiei în Registrul asociaţiilor şi fundaţiilor aflat la grefa judecătoriei în a cărei circumscripţie teritorială urmează să-şi aibă sediul va fi însoţită de următoarele documente:
a) procesul-verbal al adunarii generale privind hotararea de modificare a denumirii si a acitivitatii clubului
b) hotararea Adunarii generale de modificare a denumirii
c) dovada disponibilităţii denumirii eliberată de Ministerul Justiţiei sau, după caz, refuzul motivat al eliberării acesteia.

O copie a încheierii prin care s-a dispus modificarea denumirii clubului se va depune si la Registrul Sportiv.

VA MULTUMESC, INCA O DATA !
O ZI FRUMOASA !