avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 911 soluții astăzi

Rămâi informat cu avocatnet.ro, acum și pe Google News. Click aici și apasă pe urmărește-ne (follow sau steluță)!

Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Normele de aplicare a Legii nr. 263/2010
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Normele de aplicare a Legii nr. 263/2010

Domnilor, doamnelor, oricine poate veni cu o informatie pertienta, puteti sa ma lamuriti cand pot sa ma mai duc, pt a 100 oara la casa de pensii sa intreb cat mai astept decizia mea de pensionare si sa nu mi sa mai raspunda ca nu au Norme, ca nu au program de calcul al pensiei? Cine ma poate indruma unde sa mai intreb cine isi bate joc de noi, stiu cine, dar pana cand? Cu ce traiesc eu pana ce inconstienti fac niste norme si programe? Cine poate trage la raspundere asa ceva, cum pot sa ne faca si asa ceva? Cum pot astepta niste norme atata timp cand legea s-a publicat in decembrie 2010, am muncit 38 de ani, 9 ani peste stagiul maxim de cotizare, am drept la pensie, nu mai am loc de munca, din ce traiesc pana incompetenti, nenoriciti de incompetenti fac si norme si programe de calcul? Unde ajungem, sunt numai aici mii de dosare, la nivel de tara cate or fi, ii pasa cuiva de oamenii ce au muncit si isi cer un drept pt a mai supravietui? Aveti vreo informatie, cat vor sa ne mai chinuie javrele astea de ne conduc supravietuirea de zi cu zi?
igordogg a scris:

Multumesc mult celor ce au fost alaturi, am reusit sa obtin decizia de pensionar, multumesc moderatorilor dar si celor ce au fost permanent alaturi cu stiri si sfaturi, va doresc SARBATORI FERICITE, vin curand, sa fiti sanatosi si mii de multumiri


Sa fiti sanatos si ani multi de acu inainte sa traiti ca sa va bucurati de pensie! Macar dvs. k eu i-am pus cruce ( am 47 si mi-am luat gandul ca voi apuca pensia)
Toate cele bune!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sfaturi de atacare demersuri boc.alte sugestii? Casa de avocatura Coltuc Casa de avocatura Coltuc Exista deja un proiect pentru o ordonanta de urgenta a Guvernului prin care salariile urmeaza sa fie diminuate cu 25%, iar pensile si ajutorul de somaj cu ... (vezi toată discuția)
Acte necesare pentru dosarul de pensie pentru limita de varsta, salarii compensatorii la iesirea la pensie reasilvia reasilvia buna ziua. ce acte trebuie la dosarul de pesie la limita de varsta?si daca pentru 32 ani vechime mai am dreptul la 2 salarii compensatorii? ms (vezi toată discuția)
Recalcularea pensiei militare pentru stagiile de cotizare realizate dupa data iesirii la pensie DIMITRIU DIMITRIU ESTE UN SUBIECT DE LARG INTERES PENTRU MILITARII DISPONIBILIZATI Intrebari : 1. In baza Legii nr. 263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice , art ... (vezi toată discuția)