Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... angajat cu cazier
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

angajat cu cazier

am o mare indoiala referitor la un angajat de-al meu.
as vrea sa stiu daca a fost vreodata condamnat, inchis pentru furt. e deja angajat si nu mai pot sa cer sa isi ridice un cazier.
exista acest fel de informatii publice? pot afla acest lucru fara implicarea lui in mod direct?
multumesc
Legal NU puteti.
Daca e neaparata nevoie incercati altceva : accesati www.noulportal.just.ro, alegeti instanta unde banuiti ca ar fi facut fapta si dati cautare dupa numele partii din dosar. Cu rabdare sa cautati prin lista si daca a savirsit-o dupa 2006, veti gasi dosarul lui la instanta si solutia care s-a dat.;)