avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 403 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Procedura de lucru privind eliberarea carnetelor de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Procedura de lucru privind eliberarea carnetelor de munca

Prin Ordinul MMFPS nr.1083/07.03.2011 s-a aprobat procedura de lucru privind eliberarea carnetelor de munca salariatilor angajatorilor pentru care ITM-urile pastrau si completau, respectiv certificau legalitatea inregistrarilor efectuate in carnetele de munca.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:02, 20 Iunie 2011
freeelis a scris:

Prin Ordinul MMFPS nr.1083/07.03.2011 s-a aprobat procedura de lucru privind eliberarea carnetelor de munca salariatilor angajatorilor pentru care ITM-urile pastrau si completau, respectiv certificau legalitatea inregistrarilor efectuate in carnetele de munca.


Multumim pentru informatie!
In ce monitor a aparut va rog?
Procedură 1083 din 07/03/2011
Publicata in Monitorul Oficial, Partea I nr. 171 din 10/03/2011
Stiti care este termenul limita, pentru depunerea carnetelor de munca la ITM?
Ultima modificare: Duminică, 13 Martie 2011
andad, utilizator
Pentru 0,25% pana la 31.03.2011 ...
freeelis a scris:

Pentru 0,25% pana la 31.03.2011 ...

Multumesc f.mult!
O zi buna!

Alte discuții în legătură

Carti de munca catalina77 catalina77 Buna ziua. Am si eu o nedumerire si as dori, daca se poate, sa ma lamureasca si pe mine cineva. Ca institutie publica, am avut obligatia ca pana la 30.11.2010 ... (vezi toată discuția)
Eliberarea carnetului de munca mariusbrancoveanu mariusbrancoveanu Firma a facut resrtucturari si am fost trimis in somaj,mi-a fost trimise actele pentru somaj fara cartea de munca in original numai copie.Cei de la somaj vor ... (vezi toată discuția)
Inchidere carte de munca IONESCU MONICA IONESCU MONICA Cu ce data se inchid cartile de munca pt, a fi predate salariatilor? Daca in cadrul institutiei exista birou RU cartile de munca mai trebuiesc duse la ITM pt. ... (vezi toată discuția)