Forum Discuţii juridice Executare silită Dosar ! help pls
Discuție deschisă în Executare silită

Dosar ! help pls

28/09/2010 Încheiere
Solutie: -. N.R. -sa se raspunda la exceptia necompetentei teritoriale a Judecatoriei Constanta
02/11/2010 Amână cauza
Solutie: N.R. -sa se raspunda in scris la exceptia necompetentei teritoriale a Judecatoriei Constanta
14/12/2010 Amână cauza
Solutie: se vor cita partile , paratul cu mentiunea dispusa
15/02/2011 Declinare de competenţă
Solutie: HOT. Admite exceptia necompetentei teritoriale a Judecatoriei Constanta si declina cauza inregistrata sub nr.14922/212/2010 in favoarea Judecatoriei Brasov. Irevocabila. Pronunţată în şedinţă publică, azi 15.02.2011.

Aceesta este dosaru meu , pornit de firma de recuperari juridice , 1ce sa inteleg eu din asta?
2 ce sa fac in continuare !
Ce e de procedat
Procesul se va muta la Judecatoria Brasov (deoarece aceasta instanta este competenta sa judece din punct de vedere teritorial).
Probabil se va lua de la inceput.
O sa fiti citat.
Buna seara !
Cauza se va judeca de Judecatoria Brasov , care este instanta competenta ...
exeptia de necompetenta teritoriala a fost admisa(probabil ca debitorul are sediul sau adresa pe raza mun brasov)
veti primi curand citatie de la judecatoria Brasov si procesul va continua de la stadiul la care a ramas.(banuiesc ca nu au fost efectuate demersuri, punandu-se in discutie din start exceptia invocata).
Domnu Gabriel e o datorie, la o firma de telefoane mobile . Datoria find cumparata ,de o firma de recuperari juridice ,cu sediu lor in Constanta ,eu sunt din Brasov .
Ce sugerati ? sa platesc datoria de 600 de ron ? firmeri de recuperari ? ..
sau sa las procesu sa continue , pe nume inca nu am nimic , am facut doar o sucesiune la casa lasata de tata , 75 la suta mie 25 ei cu uzufruct ...
Va rog sa imi dati niste sfaturi miii de multumiri !!