Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Persoane care isi fac nevoile in scara blocului. Ce ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Persoane care isi fac nevoile in scara blocului. Ce este de facut?

Avem scara de bloc langa o scoala.
Zilnic gasim in scara blocului copii care mananca, beau suc sau fumeaza.
Problema este ca unii dintre ei isi fac nevoile chiar in interiorul scarii de bloc (daca va vine sa .
Din pacate nu am prins pe nimeni pana acum caci se feresc si cu toate acestea acesti nemernici isi fac nevoile de cateva ori pe zi in scara blocului.
Am incercat sa punem o usa cu cheie si sa incuiem dar mai exista vecini care o lasa deschis, intentionat sau nu si atunci imediat gasim urinat pe scara blocului.
este ingrozitor si a ajuns la culmea disperarii.
Ce sfaturi puteti sa imi dati?
Pentru genul acesta de probleme exista o solutie ingenioasa denumita usa automata cu interfon.
Instalati o camera de supraveghere.
@Av. Milos
Costa prea mult.
Oricum ar distruge-o.
giv, utilizator
Buna ziua,
Dnul.Giv,parerea mea este ca,nu ati gresi sa faceti o vizita la conducerea scolii respective.Puteti face citeva poze cu tlf.mobil,si o discutie cu directorul.
Merita incercat.:luck:
Asociatia de proprietari sa formuleze concomitent plangere atat la unitatea scolara cat si la sectia de politie
Si asociatia noastra s-a confruntat cu astfel de probleme ,care s-au rezolvat numia in momentul in care politistul de proximitate a luat legatura cu reprezentantii unitatii de invatamant ,