Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Drepturi pentru urmasi in cazul refugiatilor pe motive ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Drepturi pentru urmasi in cazul refugiatilor pe motive etnice

Revin cu o intrebare la care n-am primit raspuns :
As dori sa stiu daca sotul supravietuitor (necasatorit ulterior) al unui beneficiar al legii 189/2000 (refugiat pe motive etnice - deportat din Basarabia) beneficiaza de scutire la plata impozitului pe apartament si pe masina.Initial la Primarie au zis ca da, apoi au zis ca scutirea e doar pentru apartament , nu si pentru masina.

M-ar interesa in ce acte ( legi, hotarari , monitoare oficiale, etc ) pot gasi drepturile celor aflati in aceasta situatie.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/uti...
beneficiaza de scutirea la plata impozitului pt casa.