avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Drepturi pentru urmasi in cazul refugiatilor pe motive ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Drepturi pentru urmasi in cazul refugiatilor pe motive etnice

Revin cu o intrebare la care n-am primit raspuns :
As dori sa stiu daca sotul supravietuitor (necasatorit ulterior) al unui beneficiar al legii 189/2000 (refugiat pe motive etnice - deportat din Basarabia) beneficiaza de scutire la plata impozitului pe apartament si pe masina.Initial la Primarie au zis ca da, apoi au zis ca scutirea e doar pentru apartament , nu si pentru masina.

M-ar interesa in ce acte ( legi, hotarari , monitoare oficiale, etc ) pot gasi drepturile celor aflati in aceasta situatie.


Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/uti...
Cel mai recent răspuns: ContSters160686 , utilizator 18:27, 15 Martie 2011
beneficiaza de scutirea la plata impozitului pt casa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drepturi conform legii 189/2000 anca voica anca voica As dori sa stiu daca sotul supravietuitor (necasatorit ulterior) al unui beneficiar al legii 189/2000 (refugiat) beneficiaza de scutire la plata impozitului pe ... (vezi toată discuția)
Informatii la legea 189/2000..... bobo123 bobo123 in calitate de beneficiara a pensiei de urmas , conform legii 189/2000, sunt scutita de impozit pentru terenul ce il posed in alta localitate decat cel de ... (vezi toată discuția)
Legea 189/2000 Aurica TRUTA Aurica TRUTA Mama mea a avut scutire de la impozite pentru o masina, o casa, telefon fix, servicii salubritate in baza legii 189/2000. Incepand cu anul 2016 i-a trimis de ... (vezi toată discuția)