Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am o prietena in varsta de 16 ani, insarcinata - ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am o prietena in varsta de 16 ani, insarcinata - parintii ei ameninta. Ce sa facem?

am si eu o intrebare prietena mea face 17 ani pe 8 septembrie si eu am 22 si uitati care ii problema ia vrea sa vina la mine si parinti ei o ameninta ca daca fuge de acasa vinecu politia la mine la usa si parinti ei or zis cama omoara daca ia vine la mine daca merg cu ia la politie si declara ca sta de buna voie la mine poate sai faca ei ceva sau mie poatesami faca ceva si pe langa asta parinti ei o tine fortat in casa si no lasa sa iese afara ca zice ca fuge si pe langa astea ea este si insarcinata puteti sami ziceti ce pot face casa o pot lua acasa la mine sa steie cu mine fara sa patiasca ceva ia si nici eu?
Nu firtati nota., Sa spuna mamei ca e insarcinata si sa rezolve problema aceasta , sa nu faca un copil acum. Sa-si continuie scoala si puteti fi prietani fara sa se mute la tine. Am eu un caz si e tarat pe la politie si parchet acel baiat .Incearca si tu sa vorbesti cu parintii ei, dar nu o lasa sa faca copilul .
avand in vedere faptul ca este si insarcinata(banuiesc ca dvs sunteti...), cel mai simplu ar fi sa va casatoriti.nu aveti nevoie de acceptul parintilor,dat fiind faptul ca iubita dvs are deja 17 ani impliniti.