Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... datornic fara bani...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

datornic fara bani...

Clasic am imprumutat 3500 euro cu acte facute la avocat acum 2 luni..termenul era de 1 luna....
Ce sanse am in instanta avand in vedere ca cel care imi datoreaza banii nu are nimic pe numele lui...?
multumesc anticipat
"sanse"?... sa pierdeti timpu' si alti bani. asta e datu' cu imprumut fara garantii.

ContSters123067, utilizator
gigelin a scris:

"sanse"?... sa pierdeti timpu' si alti bani. asta e datu' cu imprumut fara garantii.

Teoretic colegul @gigelin are dreptate, cam sumbra opinia dumnealui, practic insa...poate respectivul debitor are un loc de munca si puteti sa-l executati silit (poprire pe salariu)...sau poate are conturi in banci iar dvs. nu stiti (executorul judecatoresc ar putea afla)...sau in urmatorii 3 ani ar putea castiga la loto sau...ar putea primi o mostenire sau...poate este de buna-credinta si va returna imprumutul!