avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... datornic fara bani...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

datornic fara bani...

Clasic am imprumutat 3500 euro cu acte facute la avocat acum 2 luni..termenul era de 1 luna....
Ce sanse am in instanta avand in vedere ca cel care imi datoreaza banii nu are nimic pe numele lui...?
multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Iuliana Cermak , Avocat 13:21, 17 Martie 2011
"sanse"?... sa pierdeti timpu' si alti bani. asta e datu' cu imprumut fara garantii.


Ultima modificare: Joi, 17 Martie 2011
ContSters123067, utilizator
gigelin a scris:

"sanse"?... sa pierdeti timpu' si alti bani. asta e datu' cu imprumut fara garantii.





Teoretic colegul @gigelin are dreptate, cam sumbra opinia dumnealui, practic insa...poate respectivul debitor are un loc de munca si puteti sa-l executati silit (poprire pe salariu)...sau poate are conturi in banci iar dvs. nu stiti (executorul judecatoresc ar putea afla)...sau in urmatorii 3 ani ar putea castiga la loto sau...ar putea primi o mostenire sau...poate este de buna-credinta si va returna imprumutul!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poprire in calitate de girant Callyn Callyn Buna ziua, Cum as putea rezolva aceasta problema? In 2009 eu impreuna cu o alta persoana am fost girant la un coleg de munca, firma s-a inchis dupa cateva ... (vezi toată discuția)
Contract imprumut. Cristian Bebe Cristian Bebe Buna ziua, Revin cu un subiect ce l-am mai pus in discutie acum ceva timp, si sa vi-l prezint pe scurt: urmeaza sa imprumut un prieten cu 3500€, desi ... (vezi toată discuția)
Datorie de 1500$ neincasata Getz Getz Nu stiu daca ma adresez in topicul in care trebuie insa am nevoie de niste informatii. In 1995 am imprumutat unei rude 1500$, s-au intcmit procese verbale de ... (vezi toată discuția)