Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Nereguli stat salarii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Nereguli stat salarii

Ce pot face in cazul in care angajatorul refuza sa-mi prezinte statul de salarii?Nu l-a mai adus de luni bune si problema e ca orele trecute in statul de salarii nu corespunde cu efectivul lucrat, iar eu nu primesc nici un fluturas nimic. Unde pot face o reclamatie ceva?
La Inspectoratul Teritorial de munca din judetul de unde sunteti.
Din pacate sunt tot mai frecvente cazurile in care angajatorul nu il informeaza corect pe angajat despre drepturi si obligatii ,nu ii pune angajatului la dispozitie datele despre contractul de munca si remuneratie.....