avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 476 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somer neindemnizat
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somer neindemnizat

Buna ziua,
Doresc mai multe informatii,despre drepturile care l-e am ca somer neindemnizat.
Va multumesc,
Aurel
Cel mai recent răspuns: filipaurel , utilizator 18:00, 22 Martie 2011
Daca sunteti inregistrat la Agentia de Somaj ca somer in cautarea unui loc de munca veti beneficia de un loc de munca (daca se iveste asa ceva) si de eventuale cursuri gratuite de calificare/recalificare.
Dl.Valeriu T. va multumesc pentru raspunsul d-vs.promt.
Cu stima,
Aurel Filip

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Facilitati ca somer neindemnizat hanka hanka cine poate sa-mi spuna ,daca am ceva facilitati ca somer neindemnizat? (vezi toată discuția)
Conditii pentru inscriere ca somer neindemnizat VASILENCO MIHAELA VASILENCO MIHAELA Va solicit un raspuns la urmatoarea situatie : Am terminat somajul ( cu plata) in ianuarie. Ma pot inscrie ca somer neindemnizat ? Exista o limita pentru ... (vezi toată discuția)
Ajutor de somaj pentru fosti detinuti Dragos Tinta Dragos Tinta Am intalnit urmatorul caz: o persoana inregistrata la AJOFM ca persoana aflata in cautarea unui loc de munca, eliberat din detentie de curand, adica sustinand ... (vezi toată discuția)