Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... zile libere Rusalii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

zile libere Rusalii

Acu ceva timp, Presedintele a fost de acord cu modificrea Codului Muncii privind acordarea a inca 2 zile libere legale,
dar, =D>, nu a promulgat legea deorece a mai vrut inca o zi libera, de Sfanta Marie.
Pana la Sf.Marie mai e, dar Rusaliile sunt foarte aproape...
Cine e la curent cu ce s-a mai intamplat?
Se pregateste sa apara ceva??
Presedintele României a solicitat reexaminarea propunerii de modificare a Codului muncii, cererea de reexaminare a fost înaintata Senatului in data de 14.04.2008.
stie cineva cum a ramas cu a doua zi de Rusalii?
am inteles ca senatul a respins solicitarea presedintelui. deci cum ramane cu ziua de luni 16 iunie

?
Senatul a respins cererea de reexaminare facuta de Basescu, astfel incat Proiectul adoptat de Senat pastreaza forma initiala votata in luna martie de Camera Deputatilor.
Proiectul de lege va fi transmis pentru dezbatere, Camerei Deputatilor, in calitate de for decizional.

si care e data dezbaterii?
:D Avand in vedere faptul ca suntem in 11 iunie cred ca numai o minune mai poate promulga aceasta modificare in timp util.