Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cod caen
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cod caen

Lucrez intr-o companie care comercializeaza produse petroliere (carburanti, uleiuri, benzinarii, etc.) Spuneti-mi va rog care este codul CAEN aferent acestei activitati?
Multumesc frumos!
4671-comert cu ridicata a l combustibililor solizi, lichizi si gazosi si al produselor derivate
Pentru comertul cu amanuntul, adica pentru ce se vinde in benzinarie codul este:
4730 - Comert cu amanuntul al carburantilor pentru autovehicule in magazine specializate
Pentru comertul cu ridicata acel cod se foloseste pentru comecializarea en-gros si import-export.
Poate avea mai mult de uncod Caen? Ma intereseaza sa stiu contractul de munca la nivel national cu toate cele care decurg din acesta! In cazul concedierii, ce-i revine unui salariat!
Multumesc!
Puteti avea acte coduri doriti si va veti autoriza acea / acele activitati pe care le desfasurati efectiv. Pot fi si din domenii diferite.
O societate poate sa aiba in general mai multe coduri CAEN, daca nu exista reglementari legale in acest sens. Referitor la activitatea de comert nu sunt reglementari speciale.