Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Citatie in calitate de denuntator
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Citatie in calitate de denuntator

Buna ziua, astazi am gasit in cutia de scrisori o citatie pe numele meu, in calitate de denuntator. Termenul de prezentare era cu 4 zile in urma, cutia de scrisori a fost verificata in fiecare zi dar nu s-a gasit nimic. Problema e ca nici macar nu stiu despre ce caz este vorba, in dreptul rubricii "in cauza privind" este spatiu gol. Citatia este pe numele meu si nu stiu ce sa fac in continuare. Termenul de prezentare a trecut, nu stiu despre ce caz este vorba, etc. Va rog mult sa ma ajutati. Multumesc.
GeorgeMandita, utilizator
pe citatie scrie unde trebuie sa va prezentati si la ce ofiter. va duceti la sectia de politie respectiva si solicitati sa vorbiti cu ofiterul respectiv ca ati primit citatia in posta. acesta va prezinta situatia si va intreaba daca vreti sa dati declaratii sau nu. se va consemna un proces verbal cu declaratia sau cu mentiunea ca nu dati declaratie.
In citatie sunt chemat la Parchetul de pe langa Tribunalul Bucuresti. Dumneavoastra spuneti ceva de sectia de politie. Unde ar trebui sa merg?
Mergeti la institutia indicata in citatie....in cazul dvs la Parchetul de pe langa Tribunalul Bucuresti.
Ar trebui sa-mi fac griji? Pot aparea repercursiuni grave? Va multumesc anticipat!