Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

penal

care este pedeapsa pentru lovire daca se argumenteaza doar cu o adeverinta medicala.eliberata de la urgenta ?
Pe langa adeverinta medicala trebuie si alte mijloace de proba in acest sens, respectiv recunoasterea inculpatului, martori etc, pentru a putea fi condamnat la o pedeapsa
din pacate pe cei care m.au lovit nu.i cunosc,dar sunt martori la agresiune,si sunt si persoane care cred ca.i cunosc pe agresori si au contribuit intrun fel la derularea faptelor.
Mergeti si la IML pentru a se stabili numarul de zile de ingrijiri medicale, depuneti plangerea la politie unde relatati fapta si indicati martorii.
multumesc