Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... rog cateva lamuriri privitor la masura 112 din FEADR
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

rog cateva lamuriri privitor la masura 112 din FEADR

Am o plantatie de 5 ha de catina si doresc sa depun in iulie un proiect pe masura 112, insa aud tot felul de zvonuri ca se vor face modificari mari la ghidul pentru 2011. Va intreb ce cunoasteti despre aceste lucruri, se vor face modificari inspre o lejerizare de absorbtie a fondurilor sau dinpotriva. Se zvoneste ca se vor da 40000 de euro dar va intreb se schimba si criteriile de eligibilitate si calcul al UDE?
nirelor a scris:

Buna ziua. Privind modificarile din sesiunile din anul 2011, conditiile de eligibilitate nu vor fi schimbate ci doar valoarea ajutorului nerambursabil. Tin sa amintesc caci exploatatiile nu trebuie sa depaseasca 1 an de la infiintare pana in momentul depunerii proiectului, suprafetele din zonele defavorizate nu pot fi arendate in totalitate sau vandute fara a pastra o suprafata din vechea exploatatie altfel subventiile din ultimii ani vor fi reincasate de catre DADR.

Vieru Mihai
Manager proiect

Va rog frumos sa nu mai postati datele dvs. de contact sau invitatia la contactare.Incalcati Regulamentul de postare in forum:www.avocatnet.ro/content/tag...

Multumesc frumos.
Multumesc mult pentru sprijin. Plantatia este infiintata din octombrie si doar acum o inscriu la APIA.