Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori Pret actiune
Discuție deschisă în Bursa de valori

Pret actiune

Buna ziua. Puteti sa-mi spuneti si mie care este pretul actual al unei actiuni la SIF ?
Multumesc.
Exista cotatii diferite pentru fiecare fond in parte si pentru fiecare investitie facuta . Pe Dvs. ce va intereseaza de fapt ? Numai achizitionarea la un pret avantajos a unor actiuni sau ca acestea sa-si mentina cotatia pe piata sau sa creasca in functie de investitiile facute de SIF ? Este cineva care sa va poata garanta Dvs.ca o actiune cumparata astazi , maine va avea o cotatie mai mare sau nu va mai avea valoare ? Eu nu cred. :sorry:
Pretul actiunilor de la SIF-uri in data de 25.03.2011 este urmatorul:

- SIF1 Banat-Crisana = 1,1880 lei / actiune
- SIF2 Moldova = 1,4790 lei / actiune
- SIF3 Transilvania = 0.6210 lei / actiune
- SIF4 Muntenia = 0.7850 lei / actiune
- SIF5 Oltenia = 1.6020 lei / actiune

Pretul acestora se modifica zilnic, la nivel de zecimala, la Bursa.
elga50, moderator