avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 115 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori Pret actiune
Discuție deschisă în Bursa de valori

Pret actiune

Buna ziua. Puteti sa-mi spuneti si mie care este pretul actual al unei actiuni la SIF ?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: elga50 , moderator 09:49, 26 Martie 2011
Exista cotatii diferite pentru fiecare fond in parte si pentru fiecare investitie facuta . Pe Dvs. ce va intereseaza de fapt ? Numai achizitionarea la un pret avantajos a unor actiuni sau ca acestea sa-si mentina cotatia pe piata sau sa creasca in functie de investitiile facute de SIF ? Este cineva care sa va poata garanta Dvs.ca o actiune cumparata astazi , maine va avea o cotatie mai mare sau nu va mai avea valoare ? Eu nu cred. :sorry:
Pretul actiunilor de la SIF-uri in data de 25.03.2011 este urmatorul:

- SIF1 Banat-Crisana = 1,1880 lei / actiune
- SIF2 Moldova = 1,4790 lei / actiune
- SIF3 Transilvania = 0.6210 lei / actiune
- SIF4 Muntenia = 0.7850 lei / actiune
- SIF5 Oltenia = 1.6020 lei / actiune

Pretul acestora se modifica zilnic, la nivel de zecimala, la Bursa.
Ultima modificare: Sâmbătă, 26 Martie 2011
elga50, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Actiuni Carmen1234578 Carmen1234578 Părinții mei au 2 certificate de actionari.in 1996 au cumparat 80 de actiuni la societatea Dezrobirea constanta. Mai valoreaza ceva? Le mai putem vinde in ... (vezi toată discuția)
Impozit pe actiuni la bvb lemia50 lemia50 Buna seara.Am urmatoarele intrebari. Am un certificat de investitor (din acelea date dupa 1990 la toata lumea) depus la in SIF.Acum vreau sa-l vand la BVB si ... (vezi toată discuția)
Dividende dobrogea sa si rompetrol Bostan musat carmen Bostan musat carmen Am un pachet de 1950 de actiuni ka Dobrogea SA si nu zm maj prjmjt de 15 ani ,nimic.Anual intreb si spun ca nu dau,desi in trecut au dat.Cum as putea sa intru ... (vezi toată discuția)