Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Suspendare activitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Suspendare activitate

Luna aceasta am infiintat o societate, actionar unic, am optat impozit 3%, neplatitor de tva si pana acum nu am angajat pe nimeni, nu am contract cu un contabil si nu am desfasurat activitate si as dori sa suspend firma. Trebuie sa merg sa fac o cerere la registru comertului? sau trebuie sa angajez un contabil sa declare ca nu am avut activitate? si care sunt costurile suspendarii activitatii
Hotarare de suspendare a activitatii societatii, contor de cuvinte in vederea publicarii la Monitorul oficial, cerere de inregistrare tipizata de la registrul comertului, declaratia model 3, certificatele constatatoare de autorizare si in jur de 200 ron. Daca intocmiti hotararea la serviciul de asistenta de la registru inca 10 ron.
Revin cu o precizare...inca 100 ron intocmirea actelor nu 10 ron. Scuze.