Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... sunt sanse??
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

sunt sanse??

care sunt sansele reale(procentual vorbind)ca anul acesta in luna octombrie sa intre in vigoare noul cod penal si noul cod de procedura penala??
:D
100% . din toamna acestui an mai exact dupa vacanta
Nu sunt sanse nici 50 %, exista doar posibilitatea, dupa spusele Ministerului Justitiei, ca noile coduri sa intre in vigoare din octombrie.
pe aceasta tema,discutiile sunt contradictorii;cert este ca dupa vacanta parlamentara vom afla mai exact data la care vor intra in vigoare noile coduri.
desigur, in cazul in care pana atunci nu va cadea guvernul si se va mentine actuala pozitie a Ministerului justitiei.
diana1sefa a scris:

:D
100% . din toamna acestui an mai exact dupa vacanta

Nu exista nicaieri aceasta informatie, aceasta este data la care s-ar fi dorit intrarea lor in vigoare.
Sansele sunt minime, va mai dura ceva timp pana vor intra in vigoare.