avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ce pot fi considerate cheltuieli gospodaresti din ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ce pot fi considerate cheltuieli gospodaresti din cadrul unei asociatii de proprietari?

B
Sa va traiasca edilii. Noi nu am beneficiat niciodata de asemenea servicii gratuite.
Oare se intampla asa ceva si-n alte orase sau numai in Bucuresti?
Corect răspunsul privind cheltuielile gospodărești.... La asociația noastră, ADMINISTRATĂ DE O FIRMĂ CU CEVA CLIENTELĂ, în cheltuielile gospodărești sunt incluse și reparații de anvergură (refacerea porțiunilor de fațadă distrusă etc), de data aceasta peste 6600 lei... Președintele zice că firma de administrare decide (prostia), firma invers.... oricum, ambii sunt in culpa...
Mai mult, în listă apar și CHELTUIELI DE ADMINISTRARE... Deși sunt la curent cu legislația, nu am găsit prea multe despre această categorie de cheltuieli...Dar, în opinia mea, aici pot intra formularistică, xerox, hârtie de scris, pixuri, tuș, ștampile, registre....
Este alandala pură... încerci să explici, să se le spui, să le ceri clarificări... răspund aiureli, vorbesc în dodii,te cataloghează cum ii duce capul și răutatea...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asociatia de proprietari trebuie sa aiba un contract cu o firma de dezinsectie, deratizare? selenamatake selenamatake Buna dimineata! Revin cu inca o problema, pentru ca cei din asociatia noastra de proprietari nu fac mai nimic la bloc, si ne baga si bete in roate celor care ... (vezi toată discuția)
Ce legi obligă asociaţiile de proprietari să facă deratizarea, la sesizarea locatarilor ? asd1 asd1 Care sunt obligațiile Asociațiilor de Proprietari referitor la dezinsecție/deratizare ? Ce articole de legi îi poate obliga pe șefii de Asociații de ... (vezi toată discuția)