Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Calculare vechime in invatamant
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Calculare vechime in invatamant

Buna seara ,va rog daca se poate sa mi se calculeze urmatoarele perioade de activitate pentru a putea sti cand trebuie sa trec la transa de vechime 14-18 ani ,trebuie sa mentionez ca nu am incredere in secretarul scolii :
1991 luna 10 zi 01 incadrat
1992 luna 06 zi 03 incetat activitatea,
1997 luna 09 zi 01 incadrat
1998 luna 08 zi 31 incetat activitatea,
1998 luna 09 zi 01 incadrat
1998 luna 10 zi 28 incorporat
1999 luna 04 zi08 trecut rezerva
1999 luna 04 zi 09 revenit la scoala
1999 luna08 zi 31 incetat activitatea
1999 luna 09 zi 01 incadrat titular
pana in prezent .

Va multumesc si astept cu nerabdare un raspuns de la dumneavoastra .
Sper ca am calculat corect: la 01 dec 2011 aveti 14 ani impliniti.
Scuze! 2010.
elena138, utilizator
Multumesc pentru promptitudine , sper sa fie corect ptr ca mi s-a mai spus ca as fi implinit 14 ani si 3 luni si 2 zile pana astazi ,oricum va multumesc !
Prin rotunjire, la 01 sept. 2010 aveati 13 ani, 9 luni si 3 zile. Deci va mai trebuiau 3 luni sa impliniti anul.
elena138, utilizator
scoalavalearosie a scris, in topic nou – care a fost sters:

Buna ziua , mai streses putin cu vechimea ,mai am si eu o intrebare :armata se poate pune vechime in invatamant , tinand cont ca am fost incorporat in timpul derularii unei decizii la catedra si am fost trecut in rezerva tot in timpul aceleiasi decizii dupa care am revenit la catedra cu a doua zi . VA MULTUMESC!
ps. intrebarea am pus-o pentru transele de vechime .

lori_beatrice a raspuns:
Conform art.3, lit.A,alin.(5) din OMECT 1350/2007, perioada in care personalul didactic a efectuat stagiul militar, dupa care s-a reintors la catedra, constituie vechime neintrerupta in invatamant.
Armata si concediul pentru cresterea copilului sunt asimilate ca si vechime in invatamant si sunt luate in calcul la trecerea la alta transa de vechime in invatamant

scoalavalearosie a scris:
Va multumesc pentru timpul acordat , si pentru informatie . Cu respect!
Da, fara dubiu,