Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... a intrat in vigoare codul de procedura civila nou - ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

a intrat in vigoare codul de procedura civila nou - legea 134/2010 privind codul de procedura civila?

Codul de Procedura Civila nou. Legea 134/2010 privind Codul de procedura Civila

Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 485 din 15 iulie 2010

Codul de procedura civila - Noul Cod de Procedura Civila - in curs de formatare

In vigoare in prezent: Codul de Procedura Civila al Romaniei, consolidat 2009

Parlamentul Romaniei adopta prezenta lege.
Art. 1119. - (1) Prezentul cod de procedură civilă intră în vigoare la data care va fi prevăzută în legea pentru punerea în aplicare a acestuia.
mai precis 134/2010 a intrat in vigoare sau nu?multumesc frumos
Nu.
stiti cumva atunci pe ce lege lucreaza executorii judecatoresti?
mihai.d.2010 a scris:

stiti cumva atunci pe ce lege lucreaza executorii judecatoresti?

Legea nr.188/2000 a executorilor judecatoresti.
[ link extern ]