Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... coeficienti de ierarhizare salariala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

coeficienti de ierarhizare salariala

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti si mie care sunt coeficientii de ierarhizare salariala la 31.03.2011 (mai exact care este salariul mimim pe economie pentru un angajat cu studii superioare si liceale).

Va multumesc!
coeficientii sunt cei prevazuti in CCMUN 2007-2010 (valabil inca 12 luni)...si sunt considerate un drept castigat.

minim / economie (conform HG=670 sau confort actelor aditionale la CCMUN)
X 2 pentru studii superioare daca este incadrat pe post
X1.2 pentru studii liceale

:luck:
ContSters167247, utilizator
Valabil inca 12 luni - este vreo lege care specifica treaba asta???

va multumesc !
Art. 4 din CCM 2007-2010
(1) Prezentul contract se incheie pe o perioada de patru ani, cu posibilitatea revizuirii anuale.
(2) Daca nici una dintre parti nu denunta contractul cu 30 de zile inainte de expirarea perioadei pentru care a fost incheiat, valabilitatea acestuia se prelungeste pana la incheierea unui nou contract, dar nu mai mult de 12 luni.

:luck:
ContSters167247, utilizator

Va multumesc!
io_ha_na_c a scris:

coeficientii sunt cei prevazuti in CCMUN 2007-2010 (valabil inca 12 luni)...si sunt considerate un drept castigat.

minim / economie (conform HG=670 sau confort actelor aditionale la CCMUN)
X 2 pentru studii superioare daca este incadrat pe post
X1.2 pentru studii liceale

:luck:

Buna dimi!
in opinia reprezentantilor Min Muncii CCMNN 2007-2010 nu mai este de actualitate, deoarece a fost denuntat! De catre cine? TOP secret! Vedeti pozitia Min Muncii in sectiunea Documente utile....