avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... coeficient de uzura la 3 luni Dauna totala
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

coeficient de uzura la 3 luni Dauna totala

Pentru o masina noua, adica 3 luni de la data inmatricularii si pina la accident ce coeficient mediu de uzura se ia in calcul la dauna totala ?
Cel mai recent răspuns: Ioan Ciobanu , Expert judiciar 00:05, 16 Aprilie 2011
Zero, daca nu vorbim despre un sh.

www.avocatnet.ro/UserFiles/a...
Nu e sh dar dupa tabel (uzura medie) si CSA ar fi de 4 % X-(
E corect ?
Daca ati avut casco la masina se ia in calcul valoarea asigurata din polita, scazand epava si eventualele fransize la dauna totala.
In functie de km. rulati coeficientul de uzura poate avea o valoare cuprinsa intre 0 si 6%.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Evaluare dauna totala auto teo82 teo82 Am si eu un fiat grande punto din 2007 1.2 benzina 100000km si am dauna totala cam ce pret imi da asigurarea (Asiguratorul) si daca nu sunt multumit daca mai ... (vezi toată discuția)
Nelamurire dosar dauna totala casco pe regres gogoletu gogoletu La inceputul lunii martie am avut un accident. Am decis sa apelez la polita Casco pe regres deoarece vinovatul era asigurat la o societate cu care service-ul ... (vezi toată discuția)
Despagubire dauna totala - rca - stabilirea uzurii euphoria euphoria Acum 2 saptamani am fost implicat intr-un accident rutier pe dn1, in care nu eu am fost vinovatul. Vinovatul mi-a dat copie dupa asigurarea RCA, care este la ... (vezi toată discuția)