Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... coeficient de uzura la 3 luni Dauna totala
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

coeficient de uzura la 3 luni Dauna totala

Pentru o masina noua, adica 3 luni de la data inmatricularii si pina la accident ce coeficient mediu de uzura se ia in calcul la dauna totala ?
Zero, daca nu vorbim despre un sh.

www.avocatnet.ro/UserFiles/a...
Nu e sh dar dupa tabel (uzura medie) si CSA ar fi de 4 % X-(
E corect ?
Daca ati avut casco la masina se ia in calcul valoarea asigurata din polita, scazand epava si eventualele fransize la dauna totala.
In functie de km. rulati coeficientul de uzura poate avea o valoare cuprinsa intre 0 si 6%.